zgolawloski.pl

Blog tematyczny o urodzie, modzie i rozwoju osobistym

Uroda

Czy warto zdecydować się na przeszczep włosów?

Czy warto zdecydować się na przeszczep włosów?

Wypadanie włosów- niezależnie od tego, jaka jest przyczyna problemu- może znacząco obniżać naszą pewność siebie. W końcu włosy są ważnym elementem naszego wizerunku, czymś co mocno rzuca się w oczy i wpływa na pierwsze wrażenie, jakie wywieramy na innych. Dlatego też warto próbować różnych zabiegów, które mają na celu zagęszczenie naszej fryzury.

Jedną ze sprawdzonych metod zagęszczenia włosów w wybranej okolicy skóry głowy jest ich przeszczep poprzez wykorzystanie metody FUE. Oznacza to technikę przeszczepiania pojedynczych mieszków włosowych, które pobiera się z okolicy potylicznej. Dzięki precyzyjnemu pobieraniu mieszków i umieszczaniu ich w odpowiedniej okolicy, można uzyskać naprawdę bardzo naturalny efekt, a w miejscu dawczym powstają jedynie mikroblizny.

Przeszczep wykonuje się poprzez pobieranie graftów- czym one są?

Metoda FUE tak naprawdę polega na pobieraniu graftów. Pojedynczy graft to jedna lub kilka cebulek włosowych, które są pobierane razem z gruczołem łojowym. Przeszczep włosów obejmuje więc pobranie graftów, które dobierane są tak, aby zawierały jak największą ilość cebulek włosowych. Zabieg wykonywany jest zgodnie z kolejnością:

1. Pierwszym etapem jest ekstrakcja graftów z okolicy dawczej, którą najczęściej jest potylica. Ekstrakcja jest wykonywana z wykorzystaniem specjalnego urządzenia, które posiada obrotowe sztance. Zanim nastąpi etap implementacji graftów- są one przechowywane w odpowiednich warunkach- tak, aby zachowana była właściwa temperatura oraz wilgotność. Grafty zostają przygotowane do przeszczepu. Ta technika przeszczepu włosów uważana jest za stosunkowo małoinwazyjną, gdyż w miejscu pobierania graftów pozostają niewielkie blizny, niemalże niezauważalne.

2. Przeszczep włosów wykonuje się z wykorzystaniem specjalnych implantatorów. Wykonywane są nacięcia, które umożliwiają umiejscowienie graftów, a także ustawienie ich pod takim kątem, aby całość mogła w efekcie końcowym wyglądać jak najbardziej naturalnie.

Każdy zabieg planowany jest indywidualnie

To, jak rozległy powinien być zabieg przeszczepu włosów metodą FUE zawsze jest ustalane indywidualnie. Więcej informacji na temat samego zabiegu można znaleźć na stronie Centrum Zdrowego Włosa pod linkiem- https://centrumzdrowegowlosa.pl/przeszczep-wlosow-krakow/. Jednym z częściej zadawanych pytań jest pytanie o koszt przeszczepu. Szacuje się, że minimalna cena wyjściowa zabiegu to około 3000 zł. Koszt wykonania przeszczepu jednego mieszka włosowego wynosi około 11,90 zł, ale to, jak wiele trzeba będzie ich przeszczepić i jak długi będzie czas trwania zabiegu zależy od konkretnego pacjenta.

Kto może skorzystać z zabiegu?

Wskazania do przeszczepu są różne, a jednym z nich jest chociażby łysienie androgenowe. Przeszczep wykonuje się także w sytuacji, kiedy na owłosionej skórze głowy występują nieestetycznie wyglądające blizny. Zabieg jest też remedium na ubytki włosów na brwiach lub też na zaroście.

Tak naprawdę, zabieg nie wiąże się z żadną długotrwała rekonwalescencją- niemalże od razu można wrócić do swoich standardowych zajęć. Można wrócić do pracy, ale też do aktywności fizycznej. Zabieg charakteryzuje się bardzo wysoką skutecznością. Wstępem do zabiegu jest konsultacja w gabinecie specjalisty z zakresu trychologii. Sam zabieg przeszczepu powinien być natomiast wykonywany przez lekarza- specjalistę chirurgii plastycznej.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij