zgolawloski.pl

Blog tematyczny o urodzie, modzie i rozwoju osobistym

Moda

Czy wiesz, jak wiązać szalik do płaszcza damskiego?

Czy wiesz, jak wiązać szalik do płaszcza damskiego?

Chłodne dni sprawiają, że trzeba sięgnąć po okrycie wierzchnie. Na tym jednak nie koniec, przyda się także ciepły szal. Warto wykorzystać go umiejętnie, stworzyć z niego efektowną ozdobę na szyi. Jest wiele sposobów na zawiązanie tego typu dodatku stylizacyjnego. Wraz z nadejściem zimy przyda się także czapka, więc warto zdecydować się na zakup zestawu, który będzie spójny stylistycznie. Chusty i szale mogą być wykonane z rozmaitych materiałów. Różnią się kolorystyką i wzornictwem, dzięki czemu można je dopasować do stroju i okazji.

Jak wiązać szalik do płaszcza damskiego?

Szale i chusty nie są używane wyłącznie do zapewnienia ciepła podczas chłodnych dni. Służą także jako stylowe dodatki. Jest wiele sposobów na ich efektowne wiązanie. Szal nadaje się idealnie do płaszcza, może być długi lub krótki, w jednolitym kolorze lub wzorzysty, z frędzlami lub innymi dodatkami. Do wyboru są modele z tkaniny, kożucha, dzianiny. Mogą mieć rozmaite kształty, czyli być prostokątne, kwadratowe itd. Jeśli ktoś zakłada płaszcz w stylu paryskim, to warto zawiązać szalik jak najbliżej szyi. Wystarczy złożyć go na pół, przełożyć końce przez powstałą pętle i ściągnąć powstały supeł pośrodku. Świetnie prezentuje się także szal z jedną końcówką zwisającą z przodu i drugą zarzuconą nonszalancko na plecy.

W jaki sposób można zawiązać szalik?

Szala nie trzeba nawet wiązać, wystarczy go przerzucić na jedno ramię i rozprostować na całej szerokości. Jeszcze lepszy efekt uzyska się po przewiązaniu go paskiem w talii, dzięki czemu nie będzie się samoczynnie przesuwać podczas wykonywania ruchów. Spore możliwości zapewniają cienkie szale, bo można je zawiązać na rozmaite sposoby. Co jednak z szalem z grubszego materiału? Można zawiązać go wokół szyi, zrobić prosty węzeł. Kolejnym etapem będzie owinięcie kilkukrotnie jednej końcówki szalika wokół powstałej pętli. Na koniec pozostaje delikatne rozluźnienie pętli, aby uzyskać pożądany efekt. Długi koniec można dodatkowo owinąć wokół pętli, ale od drugiej strony. Jedni pozostawiają niezwinięty koniec swobodnie zwisający, inni wkładają oba końce pod szal.

Sposoby na wiązanie szala

Jeśli ktoś nie ma czasu na tworzenie rozmaitych wiązań, to może postawić na standardowe rozwiązania. W zimne dni świetnie sprawdzi się szczelne owinięcie szalika kilka razy wokół karku, aby przyjemnie przylegał do szyi, może wręcz nachodzić na usta i nos. Inną opcją będzie przerzucenie szalika na karku, pozostawienie jednego krótszego końca i owinięcie szyi po czym pozostawienie drugiego końca z przodu. Można dodatkowo skrzyżować ze sobą oba końce, co pozwoli na utworzenie stylowego węzła. Jeśli ktoś ma duży szal zimowy, to może zawiązać go w taki sposób, że będzie wyglądał jak ponczo. Zapewni to dodatkowe ciepło i jednocześnie stylowy wygląd. Jeśli ktoś obawia się, że pięknie ułożony szal może się przesunąć, to warto przypiąć go za pomocą ozdobnej broszki. Jak widać, opcji do wyboru jest wiele, jedynym ograniczeniem będzie własna kreatywność.

Udostępnij