zgolawloski.pl

Blog tematyczny o urodzie, modzie i rozwoju osobistym

Hobby

Kurs języka włoskiego – online czy stacjonarnie?

Kurs języka włoskiego – online czy stacjonarnie?

Jakie korzyści wynikają z nauki języków obcych?

Istnieje wiele korzyści z nauki języka obcego, zarówno dla rozwoju osobistego, jak i zawodowego. Nauka języka obcego jest korzystna nie tylko dla Twojej kariery, ale także dla reszty Twojego życia. Otwiera wiele drzwi i możliwości, które w innym przypadku byłyby dla Ciebie niedostępne. W związku z tym, opłaca się nauczyć przynajmniej jednego języka obcego, co obecnie jest wymaganym minimum w wielu branżach, jeśli chodzi o pracę. W tym wpisie szczegółowo zbadamy korzyści płynące z nauki języka obcego.

Udowodniono, że nauka języka może pomóc w zapobieganiu spadkom poznawczym

Udowodniono, że nauka języka może pomóc w zapobieganiu pogorszeniu funkcji poznawczych. W rzeczywistości badania wykazały, że nauka drugiego języka może opóźnić wystąpienie choroby Alzheimera nawet o pięć lat. Dzieje się tak, ponieważ nasze mózgi są jak mięśnie i muszą być ćwiczone, aby pozostać zdrowe i silne. Im więcej używasz swojego mózgu, tym silniejszy się staje; tak jak ćwiczenie każdego innego mięśnia podnosi Twoje zdrowie.

W szkole z reguły uczymy się języka angielskiego, jako głównego, a także drugiego języka niemieckiego (najczęściej), warto więc poszerzyć te języki, szczególnie jeżeli nie masz problemu z nauką. Możesz to wykorzystać i zapisać się na język mało popularny, dzięki czemu w przyszłości będziesz mógł więcej zarabiać. Możesz zapisać się nakurs języka włoskiego, czy chińskiego. Możesz to zrobić online lub stacjonarnie.

Nauka języka może pomóc ci zrozumieć więcej niż tylko wypowiadane słowa

Być może słyszałeś, że język to coś więcej niż słowa, i to prawda. Język obejmuje wszystko, od mowy ciała, poprzez mimikę twarzy, aż po gesty. Zawiera również takie elementy jak intonacja (sposób mówienia) i kontekst (sytuacja, w której ktoś mówi). Słowo takie jak „nie” może oznaczać coś innego w zależności od tego, jak jest wypowiadane, kto i kiedy je wypowiada. Kiedy większość ludzi myśli o nauce nowego języka, myślą tylko o nauce konkretnych słów takich jak „kot” czy „pies”. Ale każdy, kto nauczył się drugiego języka, rozumie, że istnieje wiele innych elementów związanych z używaniem go – w tym umiejętności komunikacji werbalnej i niewerbalnej.

Nauka języków obcych zwiększa moc twojego mózgu

  • Nauka języków obcych zwiększa moc twojego mózgu. Im więcej języków znasz, tym łatwiej jest nauczyć się nowych. Dlatego im więcej uiczysz się słówek, tym łatwiej zapamiętujesz kolejne.
  • Im więcej języków znasz, tym łatwiej jest się porozumieć z ludźmi z całego świata. Będziesz mógł bezpośrednio rozmawiać z kimś, kto mówi w swoim języku w swoim kraju i może nawet prowadzić z nim rozmowę!
  • Bycie dwujęzycznym czyni cię mądrzejszym, bardziej zdolnym i bardziej wierzącym w swoje możliwości. Jesteś też atrakcyjniejszy na rynku pracy.

Nauka języków obcych przyczynia się do ogólnego zdrowia i dobrego samopoczucia

  • Wielojęzyczność jest związana z niższym ryzykiem demencji

Badanie z 2001 roku wykazało, że ludzie, którzy mówili dwoma językami, mieli mniejsze ryzyko rozwoju demencji, w porównaniu z tymi, którzy mówili tylko jednym językiem. Nie jest jasne, dlaczego tak jest, ale może być tak, że osoby wielojęzyczne mają większą aktywność neuronalną w niektórych obszarach mózgu – a tym samym większą ochronę przed spadkiem związanym z wiekiem.

  • Bycie dwujęzycznym może pomóc ci żyć dłużej.

Badania pokazują, że bycie dwujęzycznym zostało powiązane z dłuższym życiem niż jednojęzyczni. Według The Mindfulness Journal, mówienie wieloma językami wiąże się z „lepszym poczuciem dobrobytu” i lepszymi wynikami zdrowia psychicznego, takimi jak lepsza funkcja pamięci i plastyczność mózgu (zdolność komórek mózgowych w jednym regionie do dostosowania się, gdy inna część mózgu radzi sobie z urazem).

Rozumienie innego języka sprawia, że jesteś inteligentniejszy i możesz zdobyć lepszą pracę

Nauka nowego języka oferuje wiele korzyści, które poprawią Twoje życie, zarówno osobiste, jak i zawodowe.

Nauka języka obcego może być czymś więcej niż tylko nauką reguł gramatycznych i słówek. Daje Ci możliwość poznania innej kultury poprzez jej literaturę, muzykę i sztukę. Oprócz tego, że staniesz się bardziej świadomy kulturowo, rozwiniesz również umiejętności analitycznego myślenia, które pomogą Ci w karierze zawodowej, jak i w życiu codziennym. Może się nawet okazać, że będziesz lepiej rozmawiać z ludźmi z innych krajów lub staniesz się bardziej otwarty na alternatywne perspektywy w sprawach, które Cię interesują.

Nauka języka to jedna z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić dla swojego mózgu!

Przerobienie kursu języka włoskiego jest jedną z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić dla swojego mózgu! Istnieje tak wiele korzyści z nauki drugiego języka, w tym:

  • Umiejętności językowe mogą otworzyć nowe możliwości pracy. Możesz być w stanie uzyskać nową pracę lub awans z lepszym wynagrodzeniem i większą odpowiedzialnością, jeśli posługujesz się innym językiem. W obecnej gospodarce, ważne jest, aby szukać sposobów, aby uczynić siebie bardziej atrakcyjnym w miejscu pracy.
  • Poznanie innych kultur poprzez ich język ojczysty jest niesamowitym sposobem na poszerzenie zrozumienia otaczającego nas świata, co przyniesie tylko korzyści dla twojego osobistego rozwoju. Jest to również niezbędna umiejętność podczas podróży zagranicznych!

Kurs języka Włoskiego

Gdzie najlepiej ogarnąć sobie szkolenie z języka włoskiego online? Jeżeli chodzi o typowe kursy języka włoskiego, to polecam instytutlingwistyki.pl i to nie tylko do nauki języka włoskiego. Kurs włoskiego u nich jest prosty i pozwala rozmawiać z native speakerem. Nauka języka włoskiego w taki sposób jest nie tylko efektywna, ale też przyjemna. 

Stacjonarne kursy języka włoskiego

Klasyczne kursy języka włoskiego? Nie polecam – dużo lepiej postawić na naukę języka włoskiego online. Język włoski nie jest zbytnio skomplikowany (podobny poziom skomplikowania jak np. język angielski) i dobry kurs + native speaker załatwią sprawę. Możesz się w ten sposób uczyć na różnych poziomach zaawansowania. Lekcje prowadzone nie są na konkretne godziny, tylko dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb – kiedy chcesz – włączasz i lecisz z nauką włoskiego. W cenie kursu włoskiego masz dostęp do native speakera i nie ma żadnego problemu aby uczyć się kiedy chcesz, gdyż są to zajęcia w 100% online. Zatem reklamy klasycznych szkół i hasła typu „dogodne terminy”, „świetna lokalizacja” itp – możesz sobie wsadzić do lamusa :). Zajęcia online to przyszłość i to nauka, która jest prawdziwą przyjemnością. 

Dobra szkoła na wysokim poziomie? 

Zwróć uwagę na opinie o szkołach, ale tak jak w całym artykule tak i teraz zachęcam aby szybkie postępy robić online a nie na żywo – niezależnie od tego czy jesteś introwertykiem, czy ekstrawertykiem, ostatecznie liczy się skuteczność i czy dogadasz się po włosku na całym świecie :). 

Język włoski vs inne języki.

Język Włoski nie różni się zbytnio od innych popularnych języków. Wiesz co łączy język polski, język szwedzki, język hiszpański i język niemiecki? Wszystkich możesz nauczyć się w krótkim czasie, a efektywna nauka online to sama przyjemność. Zapomnij o czymś takim jak „szkoła” – ona nie służy do nauki, tylko do poznawania innych ludzi :). Najlepszy kurs włoskiego w języku polskim jest moim zdaniem w Instytutcie Lingiwstyki – tam szybko pokonasz barierę językową i załapiesz podstawy włoskiego. Zresztą ten kurs języka włoskiego jest chyba najpopulatniejszym w sieci. Nauka włoskiego w ten sposób to czysta przyjemność, której niestety przeważnie nie daje klasyczna szkoła języka włoskiego. 

Podsumowanie

Nauka języka włoskiego powinna być zabaawą. Jeśli chcesz poprawić zdrowie swojego mózgu i zwiększyć funkcje poznawcze, nauka języka jest jedną z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić. Nauka języka obcego zmusza cię do myślenia w inny sposób, co pomaga budować nowe połączenia w mózgu. Poprawia również twoje umiejętności społeczne, co jest świetne dla tych, którzy są introwertyczni lub nieśmiali, gdy rozmawiają z innymi twarzą w twarz. Odpuść klasyczne szkoły języka włoskiego i postawi na lekcje włoskiego online, koniecznie z dostępem do włoskich lektorów! Grunt, to uczyć się w miłej atmosferze… a taka jest we własnych czterech ścianach. Ucząc się w domu, nie interesuje Cię sztywny program kursu – robisz to po swojemu i taki styl nauki serdecznie polecam. Sama z wielką przyjemnością uczę się języka poprzez zabawę w ramach swoich możliwości czasowych.

Udostępnij