zgolawloski.pl

Blog tematyczny o urodzie, modzie i rozwoju osobistym

Uroda

Jak pielęgnować twarz, aby ładnie wyglądać?

Jak pielęgnować twarz, aby ładnie wyglądać?

Na cerze bardzo szybko pojawiają się różne niedoskonałości. Czasem wystarczy zjeść coś niezdrowego, aby następnego dnia twarz została pokryta wypryskami. Problemem są także oznaki starzenia, szczególnie w przypadku kobiet, które pragną zachować młodzieńczy wygląd jak najdłużej. Warto zadbać o właściwą pielęgnację cery, z pomocą przychodzą również rozmaite zabiegi medycyny estetycznej. Nawet zwykły masaż twarzy jest w stanie poprawić jej wygląd. Najważniejsza będzie oczywiście systematyczność. Nie trzeba od razu sięgać po drogi sprzęt kosmetyczny ani często odwiedzać SPA. Podstawą będzie codzienna pielęgnacja, oczyszczanie skóry, jej nawilżanie, złuszczanie naskórka.

Jak dbać o skórę twarzy?

Skóra zmienia się przez całe życie, stare komórki są zastępowane nowymi. Oczywiście wraz z upływem czasu procesy odnowy zostają zaburzone, spowolnione. Skóra traci swoją sprężystość i jędrność, blask. Produkuje coraz mniej elastyny i kolagenu. Pojawia się coraz więcej oznak starzenia. Kluczowa staje się wobec tego profilaktyka, aby móc cieszyć się młodzieńczym wyglądem przez długi czas. Pojawia się jednak pytanie, jak dbać o swoją cerę. Kluczowe będzie dobranie odpowiedniej pielęgnacji do typu skóry i potrzeb. Inne kosmetyki będą odpowiednie do cery suchej i wrażliwej, tłustej, mieszanej, naczynkowej, dojrzałej, alergicznej. W każdym przypadku należy być delikatnym, dbać o oczyszczanie, nawilżanie, złuszczanie, kojenie podrażnień.

Jak pielęgnować twarz?

Pielęgnacja twarzy zawsze powinna zostać rozpoczęta od jej dokładnego oczyszczania. Trzeba usunąć wszystkie zanieczyszczenia, pozostałości po kosmetykach. Na cerze znajdują się bakterie, roztocza kurzu, nadmiar sebum itd. Dwa razy w tygodniu warto zadbać o dogłębne oczyszczenie, zrobienie peelingu w celu złuszczenia martwego naskórka. W ten sposób łatwiej będzie dotrzeć składnikom odżywczym w kosmetykach do głębszych warstw skóry. Przełoży się to oczywiście na większą skuteczność. Oczyszczona skóra wymaga stonizowana w celu przywrócenia jej właściwego pH. Potem przechodzi się do jej nawilżenia. Podczas chłodnych dni zadbać trzeba dodatkowo o natłuszczenie cery, aby zapewnić jej ochronę przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi.

Sposoby na piękną cerę

Na noc zaleca się nałożyć na skórę odżywczy krem, regenerujące serum. Warto również przynajmniej raz w tygodniu nałożyć maseczkę na twarz, aby cieszyć się promiennym wyglądem. Już przed trzydziestką można sięgać po kosmetyki anti-aging w celu przeciwdziałania powstawaniu oznak starzenia. Istotna jest także ochrona przeciwsłoneczna. Warto sięgać po kremy chroniący przed promieniowaniem UV. Można też stosować olejki, które zawierają naturalne filtry przeciwsłoneczne typu olejek malinowy. Bardzo pomocne jest również masowanie twarzy. Można kupić sobie specjalny roller, ale wystarczą też opuszki palców do rozluźnienia mięśni i pobudzenia krążenia. Regularne wykonywania jogi twarzy przyniesie wspaniałe efekty, ale trzeba być systematycznym. Najlepiej sprawdzi się wykonywanie masażu przy użyciu odżywczego olejku. Oczywiście na cerę trzeba dbać także od wewnątrz, czyli za pomocą dobrze zbilansowanej diety i nawodnienia organizmu.

Udostępnij