zgolawloski.pl

Blog tematyczny o urodzie, modzie i rozwoju osobistym

Hobby

Jak zrobić świeczkę sojową w domu?

Jak zrobić świeczkę sojową w domu?

W dzisiejszych czasach bardzo dynamicznie rozwija się rynek DIY. Określenie to stanowi skrót od angielskiego wyrażenia „Do It Yourself”, czyli „zrób to sam”. Produkty z kategorii DIY to najczęściej różnego rodzaju kosmetyki, ale należą do nich również takie produkty jak np. świece zapachowe. W wielu sklepach można zakupić gotowe zestawy, zawierające schematy oraz komponenty pozwalające na stworzenie danego produktu. Tworzenie różnych rzeczy własnoręcznie potrafi przynieść wiele satysfakcji oraz zaoszczędzić nieco pieniędzy, dlatego też rynek DIY cieszy się tak dużą popularnością. W tym artykule dowiesz się jak zrobić świeczkę sojową w domu oraz dlaczego świeczka sojowa DIY może okazać się lepszym rozwiązaniem niż gotowa świeczka zapachowa kupiona w drogerii.

Czym charakteryzuje się świeczka sojowa DIY?

Świece zapachowe wykonane z wosku sojowego cechują się tym, że są naturalne, bardzo ładnie pachną oraz są łatwe w przygotowaniu. Ponadto są one w stu procentach wegańskie, ponieważ do ich produkcji używa się jedynie naturalnych składników, które nie pochodzą od zwierząt. Samodzielne tworzenie świec sojowych potrafi być bardzo ciekawym rozwiązaniem dla każdej osoby, która ceni sobie oryginalność. Takie rozwiązanie pozwala bowiem stworzyć własną kompozycję zapachową, której nie spotkamy w żadnej drogerii.

Jak zrobić świeczkę samodzielnie?

Aby przygotować świecę sojową potrzebujemy przede wszystkim dwóch składników, którymi są: wosk sojowy oraz olejek eteryczny. Tego typu komponenty możemy zakupić w drogeriach oraz różnego rodzaju sklepach, które specjalizują się w sprzedaży produktów typu DIY. Należy pamiętać o tym, że olejek eteryczny, który zamierzamy wykorzystać do produkcji świecy powinien być w 100% naturalny. Korzystanie z różnego rodzaju zamienników określanych jako olejki zapachowe lub zapachy do świec może przynieść niezbyt satysfakcjonujący efekt, ponieważ najczęściej są to sztuczne zapachy. Olejki eteryczne bowiem posiadają znacznie głębszy aromat oraz korzystnie wpływają na nasze samopoczucie.
Jeśli już udało nam się kupić wosk sojowy oraz odpowiedni olejek eteryczny, możemy przystąpić do produkcji świecy. W tym celu należy podgrzać wosk oraz dodać do niego olejek. Następnie taką mieszaninę należy przelać do pojemnika z knotem. Należy jednak pamiętać o tym, że pojemnik ten powinien być odporny na wysokie temperatury, ponieważ podgrzany wosk jest bardzo gorąco. Idealnym pojemnikiem może być słoik po przetworach lub puszka aluminiowa. Jeśli posiadamy w swoim domu słoiki po zużytych świecach, warto je umyć i skorzystać z nich ponownie.

Dlaczego warto robić świece sojowe samodzielnie?

Takie rozwiązanie przynosi wiele satysfakcji oraz potrafi być świetną zabawą dla osób, które lubią tworzyć i cenią sobie oryginalność. Ponadto produkcja świec w domu pozwala na stworzenie niestandardowej kompozycji zapachowej. W takiej sytuacji ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia. Warto wybierać produkty z kategorii DIY, aby zaoszczędzić pieniądze oraz rozwijać swoje zdolności manualne.

Udostępnij